Kontakt

Judita Feňvešová: Obrazy

Obrazy – to je názov v poradí šiestej autorskej výstavy liptovskej výtvarníčky Judity Feňvešovej. Výstava vznikla pri príležitosti minuloročných sedemdesiatin umelkyne a výstavné priestory Múzea Janka Kráľa zaplní farebnými symfóniami na pomedzí predmetnosti a abstrakcie od 20. apríla do konca mája 2016.

Judita Feňvešová, výtvarníčka, publicistka, poetka, herečka a organizátorka kultúrneho života, sa narodila 6. 9. 1945 v Budapešti, na Liptove žije od svojich piatich rokov. Absolvovala SVŠ v Liptovskom Mikuláši a nadstavbové štúdium na Strednej knihovníckej škole v Bratislave. Desať rokov pracovala  ako knihovníčka v Knižnici G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši a v rokoch 1976 – 2001 ako odborná metodička pre výtvarníctvo, film a fotografiu v Liptovskom kultúrnom stredisku v Liptovskom Mikuláši.

S maľovaním začínala už v mladosti a postupne sa stala uznávanou amatérskou výtvarníčkou. Od roku 1978 sa zúčastňuje na postupových výstavách a je držiteľkou viacerých ocenení.

Aj na dôchodku sa venuje maľovaniu a písaniu. Príležitostne účinkuje v divadelných hrách a je členkou Art štúdia v Liptovskom Hrádku.  

Viac informácií:

http://www.nocka.sk/kalendaria/2010/osobnosti/september/judita-fenvesova

http://liptov.sme.sk/c/5679283/judita-fenvesova-mojou-ambiciou-je-aby-ma-ludia-milovali.html

 
 
© 2010 - 2019 Múzeum Janka Kráľa - všetky práva vyhradené.
Tvorba webstránok FreeTech services, spol. s r.o.