Kontakt

Jánošík v poľskom Dubiecku

V  Dubiecku, neďaleko mesta Przemysl, završuje svoje putovanie po Poľsku slovensko-poľská výstava Jánošík, karpatský zbojník. Za účasti jej autorky Mgr. Ruženy Antolovej bola otvorená v nedeľu 13. júla 2014 ako súčasť festivalu Galícia.

Výstava spolu s publikáciou Jánošík, od skutočnosti k legende v poľskom jazyku, ktorú vydalo Múzeum Janka Kráľa minulý rok v rámci EÚ projektu Jánošík - 300 rokov legendy, začala svoju púť v Slovenskom inštitúte vo Varšave začiatkom decembra 2013 a pod  záštitou jeho riaditeľa Mgr. Milana Novotného putovala ďalej do Domu kultúry Rakowiec a Múzea nezávislosti vo Varšave. Odtiaľ smerovala na západ do Paláca kultúry v Dobrovej Górnici, potom na sever do vzdialenej Pily, odkiaľ sa vrátila na pohraničie do zámku Niedzica. Nateraz jej poľské putovanie končí a výstava sa koncom júla vráti do Liptovského Mikuláša, keďže bola rezervovaná pre prezentáciu v Srbsku, v Báčskom Petrovci a obci Jánošík.

Putovanie výstavy a publikácie o Jánošíkovi po Poľsku je významným  nástrojom propagácie Múzea Janka Kráľa a mesta Liptovský Mikuláš, o čom sa denne presvedčujeme v expozíciách nášho múzea.

-ra-

 
 
© 2010 - 2019 Múzeum Janka Kráľa - všetky práva vyhradené.
Tvorba webstránok FreeTech services, spol. s r.o.